Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Kapriçot e motit, pranvera është ende larg ndaj mbajini çadrat me vete, ja si do të jetë moti gjatë ditëve në vazhdim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Teksa të gjithë kërkojmë diell dhe pranverë duhet të vazhdojmë të presim akoma pasi moti “kapriçoz” dhe për këtë javë ka rezervuar reshje shiu dhe temepratura të freskëta për të gjithë territorin shqiptar.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak java që presim do të jetë nën praninë e vranësirave dhe reshjeve të shiut. Duke filluar nga dita e hënë deri të premte ditët duket se do të “kopjojnë” njëra-tjetrën.

Moti do të jetë kryesisht i vranët dhe shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar.

Reshjet do të shtrihen në të gjithë territorin dhe do të jenë kryesisht në formën e shtrëngatave si dhe stuhive afatshkurtër.

Megjithatë, gjatë javës nuk do të mungojnë as orët me diell kryesisht në mesditë.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img