Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Kapriçot e motit nuk kanë të ndalur, këto janë surprizat që rezervon shtatori në ditët në vijim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këtë muaj moti ka qenë më shumë se sa tekanjoz dhe temperaturat kanë qenë relativisht të larta, ndonëse jemi në prag vjeshte.

Edhe gjatë ditë së sotme më e madhe e vendit ka patur mot me kthjellime dhe vranësira të shpeshta deri pas mesditës. Siç raporton “Meteoalb”, në pasdite vranësirat  do të zhvendosen edhe nga zonat malore, duke bërë që vendi të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare deri pranë mesnatës, kur pritet fuqizim i vranësirave.

albsig

spring

Nisur nga kjo, pritet shira, llimisht në veriperëndim dhe gradualisht në të gjithë vendin. Ndërsa në fundjavë pritet të kthehen ditët me diell, ndërsa temperaturat nuk parashikohet të shënojnë luhatje të ndjeshme. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img