Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Kapiteneria e Vlorës njoftim për motin e keq: NDALOHET dalja në det e anijeve, sot dhe nesër! Mjetet e ankoruara të sigurohen…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kapiteneria e Vlorës duke marrë parasysh situatën meteorologjike në të cilën ndodhemi ka njoftuar të gjitha anijet e peshkimit dhe mjetet e vogla lundruese se sot dhe nesër ndalohet dalja e tyre në det.

Njoftimi nga Kapiteneria e Vlorës:

Në bazë të parashikimit për situatën hidrometeorologjike të përkeqësuar në gjirin e Vlorës dhe jashtë saj për 24 orët në vazhdim në datat 07-08.10.2021 në drejtimin J-JL në forcën 6-7bft /10-15m/s deri në 7-8  bft / 15-20m/s dhe lartësi dallge deri 1.50-3.50 metra.

NDALOHET DHËNIA E LEJE-NISJES E TË GJITHA MJETEVE TË VOGLA LUNDRUESE, ANIJEVE TË  PESHKIMIT DHE MARJEN E MASAVE.

Njoftohen të gjitha anijet e peshkimit dhe mjetet e vogla lundruese për situatën e përkeqësuar dhe të merren masat për sigurimin e mjeteve në vendet e akostuara dhe parandalimin e ngjarjeve dhe situatave gjatë datave 07-08.10.2021.

Përmisimi i situatës meteorologjike të përkeqësuar në gjirin e Vlorës dhe jashtë saj për mjetet e vogla lundruese dhe të peshkimit do të jetë mbas datës 08.10.2021/ 22:00.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img