Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Kapet shqiptari me 40 KILE MISH në Aeroportin e Pizës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një udhëtar nga Shqipëria është ndaluar në aeroportin e Pizës në Itali, pasi autoritetet doganore kanë zbuluar një sasi të madhe mishi që ai e kishte futur në valixhe.

Saktësisht, shqiptari që ishte nisur nga Tirana, kishte marrë me vete plot 40 kilogramë mish. Për fat të keq, rreth 400 mijë lekë mish i kanë shkuar dëm shqiptarit pasi i është lejuar ta kalojë.

Autoritetet italiane thonë se ushqimet e mishit, nënproduktet, po ashtu edhe ato të qumështit dhe nënproduktet janë të ndaluara pasi paraqesin rrezik të lartë për sëmundje të ndryshme infektive.

Në këtë aeroport, përgjatë vitit 2021 janë sekuestruar plot 562,5 kilogramë produkte mishi dhe 413.20 kilogramë produkte qumështi, kryesisht nga vendet e Ballkanit, raporton newsbomb.al.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img