Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
33 %
2.1kmh
0 %
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
13 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Kapet shqiptari me 2 kilogram kokainë në Itali, shpërndau 860 doza brenda dy vitesh (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy kilogramë kokainë dërguan pas hekurave një shqiptar në Itali, ndërsa kishte më shumë se 3 vite që operonte ne fushën e shpërndarjes të lëndëve narkotike.

Autoritetet italiane bëjnë me dije se shqiptari i identifikuar si Fabian Falli, është përgjegjës për shpërndarjen e më shumë se 850 dozave kokainë nga marsi i vitit 2019 në korrikun e 2021-it.

Lënda narkotike, sipas akuzës, shpërndahej në provincat e Macerata-s, Morrovalles, Montecassione dhe asaj të Ankonas. Dozat shpërndaheshin në vende publike ose në rrugë.

Bëhet fjalë për një gramë e cila shitej për rreth 70 ose 100 euro. Para arrestimit, i riu shqiptar u kap duke tërhequr shumën e parave, dhe duke futur rreth 2 kg kokainë çantë.

Pala mbrojtëse, u shpreh se gjatë kohës për të cilën akuzohej 27-vjeçari për shpërndarje, ai ndodhej në Shqipëri.

Më shumë
spot_img
spot_img