Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Kapet shqiptari i SHUMËKËRKUAR në Itali, akuzohet për 3 vepra penale dhe njihej ME DY EMRA

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Lezhës ka mundur të arrestojë një person të shumëkërkuar në shtetin fqinj, në Itali.

albsig

spring

42-vjeçari nga Kurbini njihej me dy emra dhe akuzohej për disa vepra penale.

Danjel (Artan) Lleshi pritet të ekstradohet në Itali, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma

“Policia Lezhë arreston një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar me qëllim esktradimin e tij në shtetin Italian ! Më datë 10.01.2018 nga shërbimet e Sektorit të Trafiqeve në D.V.P.Lezhë, është bërë e mundur kapja dhe arrestimi provizor me qëllim esktradimi në shtetin Italian të shtetasit :

-Danjel (Artan) Lleshi, 42 vjeç, banues në Kurbin.

Ky shtetas rezulton i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma.

Autoritetet Gjyqësore Italiane kanë lëshuar ndaj tij urdhër arresti të Gjykatës Firenze- Itali për kryerjen e veprave penale, “Shfrytëzim Prostitucioni”, “Migracion i paligjshëm” dhe “Vjedhje”, parashikuar nga nenet përkatëse të Kodit Penal Italian. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin për veprime të mëtejshme”, sqaron policia. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img