Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Kapet shqiptari i shumëkërkuar në Europë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Karabinierët kanë arrestuar një shtetas shqiptar të shpallur në kërkim si nga Italia dhe Gjermania.

Shqiptari u arrestua gjatë një aksioni “blic” në qytetin e Peruxhias teksa fshihej në një banesë.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi një gjykatë në Dusseldorf të Gjermanisë e kishte dënuar për vjedhje.

Ndërsa në Itali, ku edhe do të vuajë dënimin dhe më pas do të dëbohet drejt Shqipërisë, 33-vjeçari është dënuar për shkelje të ligjeve të emigracionit dhe posedim armësh.

Më shumë


spot_img
spot_img