Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Kapet sasia prej 80 mijë eurosh në Bari, i kishin fshehur mes detergjentit të rrobave, me destinacion Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoritetet italiane në Bari kanë sekuestruar në një autobus që ishte nisur drejt Shqipërisë një sasi prej 80 mijë eurosh.

Mediet italiane raportojnë se sasia e parave ishte e ndarë në 8 tufa me nga 10 mijë euro dhe ishte fshehur në detergjent mes rrobave, në bagazhin e autobusit, i cili ishte nisur nga Milano.

Sipas këtyre raportimeve që nga 21 qershori deri kur është kapur edhe sasia e fundit, shuma e parave të padeklaruara që ka qarkulluar kryesisht drejt Shqipërisë, ka arritur vlerën e 1.5 mln euro.

Sasia e parave sipas hetuesit ka ardhur nga aktivitete të paligjshme, puna në të zezë apo edhe trafiku i drogës.

Më shumë
spot_img
spot_img