Tirana
broken clouds
17 ° C
17 °
17 °
77 %
1.5kmh
75 %
Hën
22 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
17 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Kapet sasi rekord DROGE në Itali, ishte fshehur në një kontenier me kafe

spot_img

Lajme të ngjashëm

c4a26fb0345039d3f5862961b8a1a937

Policia italiane ka sekuestruar një sasi rekord prej 650 kg kokainë në Portin e Livornos.

Sipas mediave italiane droga ishte e ndarë në 582 pako në 23 çanta dhe ishte fshehur në një kontenier me kafe, e cila vinte nga Amerika Latine.

Sipas autoriteteve italiane kjo është sasia më e madhe e kapur në 10 vitet e fundit.

Operacioni u përshëndet edhe nga ministri i Brendshëm, Metteo Salivini.

“Në Portin e Livornos u konfiskuan 650 kg kokainë nga Policia Financiare dhe Agjencia Doganore. Faleminderit në emër të të gjithë italianëve”, shkruan Salvini.

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img