Tirana
broken clouds
24 ° C
24 °
24 °
41 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
19 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

Kapet sasi rekord drogë me vlerë 800 mijë euro, në pranga e zyrtari i lartë i policisë, e arrestojnë kolegët e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një zyrtar i lartë i Policisë në Maqedoninë e Veriut është arrestuar nga kolegët e tij pasi është kapur me një sasi të madhe droge rreth 500 kg kanabis. 

Mediet lokale raportojnë se sasia e drogës së sekuestruar kap vlerën e 800 mijë eurove.

Ndërsa lajmi është bërë me dije nga  ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, i cili tha se aksioni është realizuar në bashkëpunim me Agjencinë Amerikane për Luftë Kundër Narkotikëve – DEA.

“Në një operacion të madh policor së bashku me Agjencinë Amerikane për Luftë Kundër Trafikantëve të Drogës – DEA, është konfiskuar drogë me vlerë mbi 800,000 euro, si dhe është arrestuar një oficer i lartë policie. Ne vazhdojmë së bashku me partnerët tanë strategjikë në luftën pa kriter kundër krimit”, shkruan Spasovski.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img