Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Kapet sasi e madhe kokaine në Malin e Zi, ishte fshehur në një makinë me targa shqiptare

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

37 kg kokainë janë kapur nga Policia në Malin e Zi. Dyshohet se sasia e drogës që nëse do të shitej do të vlente mijëra euro, është nisur nga Shqipëria. Lënda narkotike ka qenë e ndarë në 35 pako dhe e fshehur në një Volkswagen me targa shqiptare.

Rojet kufitare kanë ndaluar makinën në pikën kufitare Debeli Brijeg dhe nga kontrolli është zbuluar droga. Për poseduesit e kokainës nuk ka ende informacion.

Sipas burimeve të mediave vendase, droga do të hynte tranzit në Malin e Zi dhe më pas do të transportohej drejt Kroacisë. Mirëpo, ky operacion i trafikantëve ka dështuar pasi në pikën kufitare Debeli Brijeg rojet kanë arritur të zbulojnë kokainën e fshehur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img