Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kapet në Janinë valixhja me 47 kg drogë që vinte nga Shqipëria

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shtetas grekë janë arrestuar në afërsi të Janinës, pasi akuzohen për transportimin e një sasie droge, me qëllim futjen e saj në brendësi të territorit grek.

Të dy trafikantët udhëtonin me makina të ndryshme, dhe drejtuesi i njerës prej tyre kishte rolin e pararojës. Por ai nuk mundi të shmangte patrullën e policisë që fillimisht ndaloi makinën ku ndodhej droga.

Në makinën që drejtohej nga një shtetasi i moshës 57 vjeç, u gjetën 47 kg e 160 gramë kanabis, të ambalazhuara në 47 paketa e të futura në një valixhe.

Pak më vonë, u ndalua edhe makina tjetër dhe iu hodhën prangat edhe drejtuesit tjetër.

Sipas policies greke droga vinte nga Shqipëria pasi makinat ishin pikasur që në hyrje të kufirit.

Më shumë

spot_img