Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Kapet në Itali shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është arrestuar në Itali pasi ndaj tij ishte lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar nga drejtësia shqiptare.

 

Lajmi është bërë i ditur nga mediat italiane, sipas të cilave policia e Emilja Romgnas ka vënë në pranga emigrantin 26-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë publik.

Siç bëhet e ditur, ndaj të riut ishte lëshuar një urdhër ndalimi pasi ishte dënuar me 6 vite burg nga drejtësia shqiptare, për dhunë seksuale.

Ngjarja për të cilën akuzohet i arrestuari ka ndodhur në Shqipëri. 26-vjeçari ka sulmuar dhe më pas përdhunuar një vajzë të re në shtëpinë e saj, kur ajo ishte vetëm. I riu ishte zbuluar në një shtëpi ku qëndronte me një vajzë italiane. Pas arrestimit ai është dërguar në paraburgim në pritje të ekstradimit./newsbomb.al

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img