Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Kapet me 84 kg marijuhanë, arrestohet shqiptari në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar për trafik droge.

albsig

Bëhet fjalë për 35-vjeçarin shqiptar me iniciale M.R. i cili u kap me marijuanë në komunën Tremestieri Etneo.

Gjatë kontrollit të policisë në banesën e shqiptarit, e cila më parë ka qenë magazinë, u gjet dhe u sekuestrua rreth 84 kg marijuhanë si dhe instrumente për përgatitjen dhe konfeksionimin e dozave të drogës. 

Lënda narkotike ishte paketuar në 30 pako dhe ishte fshehur në një dollap në dhomën e gjumit.

Mediat italiane raportojnë se në treg droga kapte shifrën 600 mijë euro.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img