Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Kapet me 26 kg drogë në makinë, arrestohet 44 vjeçari

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar një 44-vjeçar që u kap me 26 kg e 15 gr lëndë narkotike të tipit Cannabis Sattiva në makinë. Sipas njoftimit të policisë, shtetasi me iniciale F.GJ po udhëtonte me automjetin e tij “Fiat Miltipla” kur po bëhej kontroll në rrugën nacionale Gjirokastër-Sarandë.

Pas hetimeve, u zbulua se mund të jetë pjesë e këtij aktiviteti kriminale dhe shtetasi B.J, 25 vjec që ka qenë i dënuar më parë për trafikim narkotikësh.

Materialet kanë kaluar në Gjykatën e Shkallës së Parë në Gjirokastër për të marrë vendimin e veprës penale ‘Prodhim dhe shitje narkotikësh.

Më shumë

spot_img