Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Kapet kokainë në portin e Brindisit, kamioni drejtohej nga një shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi kokaine rreth 1 kg është kapur mëngjesin e djeshëm në portin e Brindisit në Itali. Lënda narkotike ishte fshehur në pjesën e poshtme të rimorkios së mjetit.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga Guardia di Finanza, u desh që të ndërhynin punonjësit e shërbimit të zjarrfikëses, të cilët prenë rimorkion ku zbuluan edhe kokainën.

albsig

Mësohet se droga ishte e fshehur në një kamion i cili drejtohej nga një shqiptar. Sasia e kokainës është sekuestruar dhe shoferi është arrestuar.

Këto janë informacionet paraprake që vijnë nga mediat italiane. Nuk dihet ende identiteti i personit të arrestuar.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img