Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Kapet gomonia me 1 TON DROGË në Itali, arrestohet skafisti shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi e madhe drogë është sekuestruar në itali.

albsig

spring

Një gomone është kapur me një ton drogë, e cila drejtohej nga një skafist shqiptar, i cili është arrestuar menjëherë. Bëhet fjalë për shtetasin M.Nazeraj i cili është nga qyteti i Fierit.

Operacioni është kryer nga Guardia Di Finanza në bashkëpunim me policinë shqiptare. Sakaq priten të dalin detaje të reja nga operacioni, dhe nga hetimet paraprake që janë duke u kryer.

Njoftimi i policisë: 

Itali-Shqiperi/Operacion i perbashket nderkombetar kunder trafikut te narkotikeve Sekuestrohet gomonia me rreth 1 ton kanabis, arrestohet skafisti, 1 tjeter ne kerkim Falë bashkëpunimit operativ, tashmë i qëndrueshëm, mes Autoriteteve te Policisë shqiptare dhe Grupit Detar të Guardia di Finanza të stacionuar në Durrës dhe Zyrës Nderlidhese policore shqiptare u koordinua dhe finalizua goditja e rradhes kunder trafikimit te narkotikeve.

Operacioni nisi pasditen e djeshme dhe u ndalua një gomone në zonën e Leçes. Trafikantet gjate ndjekjes me helikoptere te Frontex dhe mjete detare, e hodhen drogen ne det por ajo u rekuperua nga Guardia di Finanza e Salentos. Afer brigjeve italiane skafistet u perpoqen te largoheshin dhe u hodhen ne det. Forcat italiane kane arrestuar shtetasin M.Nazëraj 34 vjeç, nga Fieri dhe shpallur ne kerkim bashkepunetorin e tij. Mes forcave policore prezente në dy vendet, vijon puna dhe shkëmbimi intensiv i informacioneve per hetimin e plote te rastit. Për shkak të sekretit hetimor nuk mund të publikohen te tjera informacione.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img