Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

Kapet gati 1 TON kanabis në Itali, vinte nga Shqipëria

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka mundur të sekuestrojë rreth 1 ton kanabis sativa gjatë një operacioni në Brindisi.

Në pranga ka rënë një 31 vjeçar italian nga qyteti i Fasanos. Gjithashtu janë sekuestruar edhe dy furgonë që rezultuan të vjedhur. Gjatë kontrollit në furgonë policia gjeti 150 kilogram kanabis të fshehur në disa kuti.

albsig

Ndërsa gjatë kontrollit në magazinën e shtetasit të arrestuar u gjetën edhe 771 kilogram kanabis, pompa vakumi, pajisje të tjera për paketim si dhe disa fishekë kallashnikovi.

Sipas policisë italiane, droga vinte nga Shqipëria.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img