Tirana
broken clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
75 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
23 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Kapet 4.3 ton kanabis me vlerë 33 milionë euro në Portin e Pireut në Greqi (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi prej 4.3 ton kanabis është sekuestruar ditën e sotme në portin e Pireut në Greqi me një vlerë që arrin 33 milionë euro. Sasia e drogës u zbulua në një anije që do të nisej drejt Sllovakisë pak ditë më parë, pas një operacioni sekret.

albsig

Në 14 prill kontejneri kishte ardhur nga Libani, tranzit në Greqi me destinacion final Bratislavën. Ngarkesa ishte planifikuar të nisej në 20 prill me tren nga Maqedonia Veriore, Serbia dhe Hungaria, me një destinacion përfundimtar në Bratislavë, Sllovaki.

Operacioni u zhvillua në bashkëpunim me DEA-n amerikane, shërbimi tatimor grek dhe anti-drogën e shtetit fqinj. Ndërsa raportohet se në operacion kanë marrë pjesë edhe shërbimet policore kundër drogës të Arabisë Saudite.

Hetimet për drogën dhe grupin kriminal që mund të fshihet pas tij vijon ende.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img