Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Kishte ardhur nga Amerika, kapet 1.3 ton kokainë në Maqedoninë e Veriut (Ja ku u gjet)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

05b58f461def5805c915abcae30de3fe

Një mega-aksion ndërkombëtar policor, është zhvilluar këtë pasdite në fshatin Krushopek të Sarajit, në Maqedoninë e Veriut.

Si rezultat i operacionit, ku ka marrë pjesë edhe Policia Financiare Italine, është zbuluar një magazinë frutash dhe është sekuestruar një sasi e madhe kokaine, e cila mendohet të jetë 1.3 ton, raportojnë mediat vendase.

Gjithashtu nga raportimet e para thuhet se janë arrestuar tre persona, dy shoferë dhe një magazinier.

Thuhet se ky operacion është duke u zhvilluar ende, ndërsa pritet për detaje të reja.

Informacionet e para thonë se kokaina fillimisht ka ardhur nga Amerika në Bar (Mal i Zi) e duhej të përfundonte në Koper (Slloveni).

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img