Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

“Kapërcejnë” shifrat e Covid në Kosovë, 2 qytetarë humbin jetën në 24 orët e fundit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit nëë Kosovë. Nga 11.144 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 2.707 qytetarë dhe janë regjistruar 2 humbje jete.

Sot janë shëruar 556 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 161.726 që mnga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

25 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.492 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.754.334 doza të vaksinës.

Deri më sot 802.301 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 44.143 doza përforëcuese dhe 16.991 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 11.144 testime, 2.707 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 556 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 161.726.

Në total numri i rasteve aktive është 21.668.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img