Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Kapen rreth 4 ton drogë në Itali, mes të arrestuarve edhe 4 shqiptarë (EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5c1bf8a37180737d4cc41a3df25201a7

Policia italiane ka vënë në pranga 9 persona, mes të cilëve edhe 4 shqiptarë,në operacionin e koduar “San Silvestro”.

Grupi italo-shqiptar merrej me trafikun e lendëve narkotike, ndërsa është sekuestruar edhe një sasi e madhe droge.

Mediat italiane raportojnë se shqiptarët e arrestuar janë  Geraldo Ismailaj, 42 vjeç; Alban Limaj, 32 vjeç; Erfan Bajrusi, 24 vjeç dhe Alvaro Aliaj, 28 vjeç.

Sipas këtyre mediave, policia ka sekuestruar  3750 kilogramë marijuanë, 50 kilogramë hashash, 1 kilogram kakainë dhe 1 kilagram heroinë.

Grupi e siguronte drogën në Shqipëri, ndërsa më pas transportohej drejt Italisë, ku fillonte edhe shpërndarja nga grupi kriminal.

5 nga të arrestuarit janë lënë në burg, ndërsa 4 të tjerëtjanë lënë në arrest shtëpie.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img