Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kapen në Londër 4 shqiptarë me dhjetëra kg kokainë dhe qindra-mijëra Paund (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Londrës ka mundur të arrestojë 4 shqiptarë pasi iu bastisi shtëpinë në Claremont Road, Brent Cross, në veriperëndim të Londrës.

Gjatë kontrollit u kapën mbi 100 mbështjellëse të kokainës, peshore dhe sende të tjera të tregtimit të drogës, së bashku me 60,000 £ të dyshuara se vijnë nga aktivitete kriminale.

Në këtë apartament në Londër banonin dy shqiptarë, të cilët posedonin dhe armë zjarri e municion. Erison Hasaj, 21 vjeç dhe Bledar Kuraj, 23 vjeç, të dy shtetas shqiptarë, u arrestuan dhe u akuzuan për armëmbajtje dhe municion, posedim kokaine dhe posedim të pasurisë kriminale.

Ndërkohë dy ditë më parë, në Londrën Perëndimore u kapën mbi 80 kg kokainë dhe 400 mijë paund. Shqiptarët Arjel Selfo 41 vjeç dhe Ardit Saraseli 29 vjeç, të dy nabues në Arctic House, u akuzuan të dje se po mbushnin qytetin me kokainë. Tani ata do të përballen me ligjin.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img