Tirana
broken clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
5.1kmh
75 %
Hën
24 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kapen me kokainë, automjete luksoze, armë dhe dokumente të rreme, arrestohen 7 shqiptarë në Francë

spot_img

Lajme të ngjashëm

700ecf24ce8efb5b0b53456f9c09af37

Policia franceze ka arrestuar dhjetë persona, mes tyre 7 shqiptarë me akuzën  ‘trafik të lëndëve narkotike’.

Arrestimi i personave u bë pas një hetimi prej 8-muajsh, për mbledhjen e provave të nevojshme.

Sipas mediave franceze, 10 personat mes moshës 27 dhe 42 vjeç, bënin të mundur trafikimin e parave dhe të drogës në Francë dhe në vendet të tjera të BE.

Polica u ka sekuestruar 10 të arrestuarëve, dhjetëra mijëra eurove, disa qindra gram kokainë dhe heroinë, automjete të shtrenjta, armë dhe dokumente të rreme.

 

Më shumë

spot_img