Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Kapen me drogë në makinë, arrestohen 2 të rinj në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia e Tiranës ka vënë në panga 2 të rinj të cilët qarkullonin me drogë në makinë.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije se janë arrestuar shtetasit me iniciale E. P., 23 vjeç dhe F. R., 26 vjeç, të dy banues në Tiranë

Sipas policisë këta shtetas, janë konstatuar në Rrugën e “Dibrës”, ku gjatë kontrollit fizik të ushtruar në automjetin tip “Audi Q7”, me drejtues shtetasin Egli Pashollari, i’u gjet dhe sekuestrua një sasi bime e dyshuar narkotike Cannabis Sativa.

Në cilesinë e provës materiale u sekuestruan: – Automjeti tip “Audi Q7” ngjyrë e zezë – 5 (pesë) telefona celularë të markave të ndryshme – 10 doza me bimë të dyshuar narkotike Cannabis Sattiva Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike” në bashkëpunim, parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img