Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

Kapen me armë dhe drogë, arrestohen 3 fierakët

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fizalizohet operacioni i policisë i koduar “Speed” dhe vihen në pranga 3 persona.

Policia e Fierit ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale 81 doza kanabis sativa, një pistoletë model 53 dhe një krëhër me 7 fishekë. Poseduesit e tyre ishin shtetasit :Ylli Tota,  Fatos Kollogjeri dhe Blerim Cani të cilët janë arrestuar nga uniformat blu.

Njoftimi i policisë:

Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative dhe pas punës së mirëorganizuar nga Specialistët e Sektorit kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u finalizua me sukses operacioni antidrogë i koduar “SPEED”. Si rezultat i këtij operacioni u arrestuan në flagrancë shtetasit: 1.Fatos Kollogjeri, 21vjeç, banues në Elbasan. 2.Ylli Tota, 22 vjeç, banues në Tiranë. 3.Blerim Cani, 23 vjeç, banues në Elbasan. Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në vendin e quajtur “Autogrili” në fshatin Poçem, Mallakastër, u kapën në flagrancë me 76 doza lëndë narkotike të dyshuara Cannabis Sativa të cilat iu gjetën shtetasit Fatos Kollogjeri, një pistoletë tip TT model 56 me një krehër me 7 fishekë iu gjetën shtetasit Ylli Tota (të cilat dyshohet se do i shisnin), dhe nga kontrolli i banesës së shtetasit Blerim Cani, u gjetën 5 doza lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës shkallës parë Fier për veprat penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” , “Nxitja për përdorimin e drogës” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img