Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kapen me 65 kg drogë, arrestohen 3 shqiptarë në Maqedoninë e Veriut, kishin destinacion Greqinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre shtetas shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë në Maqedoninë e Veriut, pasi u kapën me 65 kilogram drogë, e llojit marijuhanë, të paketuara në 44 pako.

Operacioni policor është zhvilluar ditën e djeshme, ku janë arrestuar shtetasit me iniciale K.K. 25 vjeç, M.F. 28 vjeç dhe F.B.42 vjeç, të gjithë shtetas të Republikës së Shqipërisë, raporton Alsat.

Sipas autoriteteve droga kishte destinacion përfundimtar Greqinë.

“Gjegjësisht, dje në mëngjes, në rrugën rajonale nga Trpejca në Stenje, përmes Parkut Kombëtar Galiçica u ndaluan dy automjete udhëtarësh, tipi “Mercedes”, me targa shqiptare, të cilat morën pjesë në transportin e drogës. Gjatë kontrollit të automjeteve, njëra prej të cilave drejtohej nga K.K., ku si bashkë-drejtues ishte M.F., dhe e dyta nga F.B., u gjetën dhe konfiskuan 3 thasë të mëdhenj marihuanë, të paketuara në 44 pako”, thuhet në njoftimin e policisë maqedonase.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img