Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022
spot_img

Kapen me 1 kg kanabis, pranga 18 dhe 22 vjeçarit në Itali

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia itlaiane ka arrestuar dy shqiptarë shpërndarës droge pasi në shtëpinë e tyre në Oggiono të Lecco-s është gjetur rreth 1 kilogram kanabis.

albsig

Fillimisht karabinierët kanë arrestuar një 18 vjeçar shqiptar që po udhëtonte me tren. Atij i janë gjetur disa doza kanabis por i ka treguar policisë italiane se droga i përkiste tjetër kujt.

Pasi kanë kontrolluar në banesën ku 18 vjeçari qëndronte së bashku me 22 vjeçarin shqiptar, policia italiane ka gjetur 1 kilogram drogë të fshehur në frigoriferin e shtëpisë.

Emrat e të arrestuarve nuk bëhen të ditur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img