Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Kapen mbi 102 kg heroinë në një apartament në Athinë, dyshohet të përfshirë shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

ac81a1f5e9e1b2dc7f698c663e80f57f

Një sasi e madhe droge, lloji heroinë me peshë 102 kg është kapur në një apartament të marrë me qira në Athinë.

Mediat greke bëjnë me dije se droga kishte për qëllim trafikimin në qendër të Athinës dhe në zonat e Atikës.

Gjithsej janë gjetur dhe sekuestruar 208 pako me heroinë.

Dyshohet se në rrjetin e drogës janë të përfshirë edhe shqiptarë.

Sakaq, policia helenase po punon për të bërë të mundur kapjen e personave që janë të përfshirë në këtë rrjet kriminal.

Njoftimi i policisë greke:

Një sasi e madhe droge, e cila kishte për qëllim trafikimin e mëtejshëm në qendër të Athinës dhe në zonat e Atikës Perëndimore, u gjet dhe u sekuestrua nga oficerët e policisë të Nën-Drejtorisë së Prokurorisë së Drogës të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës.

102 kilogramë heroinë u gjetën brenda një apartamenti afër stacionit të Larissa në Athinë, i cili ishte marrë me qira që nga 24 shtatori.

Sekuestrimi i drogës u zhvillua në kontekstin e një hetimi nga Nën-Drejtoria e Prokurorisë së Barnave, gjatë së cilës, pas vlerësimit të duhur dhe përdorimit të të dhënave, banesa u vendos dhe u vu nën mbikëqyrje.

Në banesë u gjetën (208) pako heroinë, peshë totale bruto (102) kilogramë dhe (685) gram. heroinë, në (4) thasë.

Hetimi policor vazhdon për të gjetur dhe arrestuar ata që janë përfshirë në këtë rast.

Më shumë

spot_img