Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
44 %
1kmh
40 %
Enj
13 °
Pre
11 °
Sht
10 °
Die
7 °
Hën
7 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Kapen 65 kg kanabis në Podgoricë, ishte nisur nga Shqipëria, dy persona të arrestuar

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy persona janë arrestuar nga policia e Podgoricës mbrëmjen e sotme, pasi u kapën me një sasi prej 65 kg kanabis.

Bëhet me dije se në pranga kanë përfunduar shtetasit A.D. 27 vjeç dhe I.D. 23 vjeç. Ata po udhëtonin me dy makina të ndryshme tip “Skoda” dhe “Renault”.

Të rinjtë u ndaluan në zonën e Tuzit ku pas kontrollit të mjeteve të tyre, iu gjetën dy çanta me kanabis, me një peshë prej 65 kg në total. Policia e Podgoricës bëri me dije se lënda narkotike është futur kontrabandë nga Shqipëria.

Më shumë


spot_img

spot_img