Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kapen 500 kg kanabis në Mal të Zi, pronarët e drogës kanë lidhje me 2.6 ton që u kapën vjet në Podgoricë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

60c4946d30da299d250c160cfb84077c

Janë sekuestruar plot 500 kg kanabis sativa në Mal të Zi.

Dyshohet se droga vinte nga Shqipëria dhe kishte synim të tregtohej në vendet e BE.

Grupi përbëhej nga shqiptarë, përgjegjës për 2.6 ton kanabis të kapura në 3 nëntor 2020 në Podgoricë.

Gjatë operacionit të zhvilluar ditën e sotme në Mal të Zi u arrestuan 24 persona, ndërsa hetimet vijonin prej 10 muajsh.

Lexo edhe: Kapen 2.6 ton kanabis në Mal të Zi, kamioni hyri nga Hani i Hotit; zbulohet destinacioni final i drogës dhe EMRI i shqiptarit

Lexo edhe: Kapja e 2.6 ton kanabis në Mal të Zi, Prokuroria e Pogradecit ka kërkuar të mbahet në burg 72 orë i arrestuari (DETAJE)

Lexo edhe: 2.6 ton drogë në kamionin me fruta, Policia ‘shpërbën’ grupin e shqiptarëve: Arrestuam dy persona, një tjetër është në kërkim. Hetimet i drejtoi Prokuroria e Shkodrës (EMRAT)

Lexo edhe: 2.6 ton drogë në kamionin me fruta, shkon në katër numri i të arrestuarve, pranga 32-vjeçarit nga Tirana (DETAJE)

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img