Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Kapen 40 irakianë në Vlorë, mes tyre fëmijë dhe gra

spot_img

Lajme të ngjashëm

cec22c8fb4b7884c28c811f4e3c3d8cf

Policia e Vlorës ka shoqëruar në komisariat 40 emigrantë irakianë në Novoselë të Vlorës.

Mes 40 emigrantëve të kapur ka fëmijë edhe gra. Emigrantët kanë deklaruar se kanë dy ditë që enden nëpër Shqipëri, dhe se e kanë lënë vendin e tyre për shkak të varfërisë.

“Duam një jetë më të mirë, kemi dy muaj që ecim në këmbë. Kemi lënë vendin tonë për shkak të varfërisë”, janë shprehur emigrantët.

Kujtojmë se muajt e fundit shumë klandestinë kanë tentuar nëpërmjet Shqipërisë të kalojnë në Europë.

Më shumë

spot_img