Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Kapen 35 emigrantë të paligjshëm në një tunel në Korçë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Plot 35 refugjatë nga vende të Lindjes së Mesme janë gjetur të fshehur në një tunel në Korçë.

Mes emigrantëve të paligjshëm ka gra dhe fëmijë, të cilët qëndronin në një tunel të fshatit Mborje të Korçës.

Policia thotë se emigrantët janë shoqëruar në komisariatin e policisë.

Duket se Korça është bërë pjesë e një linje ndërkombëtare të trafikut të emigrantëve drejt vendeve të BE-së. Qindra emigrantë janë kapur më parë në aksin nga Korça deri në Elbasan dhe pranë Tiranës. Ata transportohen nga shqiptarë kundrejt pagesave.

Vetëm pak orë më parë 20 emigrantë u gjetën në nëj furgon, ndërsa shoferi i braktisi dhe u largua.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img