Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
31 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Kapen 3 ton kokainë në Holandë, arrestohen dy persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Rreth 3 ton kokainë dhe miliona euro janë gjetur në një fermë në afërsi të aeroportit të Amsterdamit.

Mediat e huaja bëjnë me dije se autoritetet holandeze e kanë cilësuar këtë operacion si një nga më të mëdhenjt të antidrogës, pasi kokaina e sekuestruar kap vlerën e 195 milionë eurove.

Gjatë kontrolleve policia ka gjetur gjithashtu edhe sende të tjera, duke përfshirë gjashtë armë, silenciatorë, municione, mallra luksoze si dhe makina te numërimit te parave.

Në lidhje me ngjarjen dy persona kanë rënë në prnga pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike, ndërkohë që besohet se kokaina ishte sjellë nga amerika latine. Policia po punon për të zbardhur nëse ka persona të tjerë të implikuar në trafikimin e drogës.

Më shumë

spot_img
spot_img