Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
28 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Kapen 271 kg drogë në Greqi, në pranga një shqiptar

spot_img

Lajme të ngjashëm

011e4411d251e6cef8e8f49ca726355d

Një shtetas shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke pasi në një kasolle të ngritur prej tij u kapën 271 kg drogë.

Mediat greke raportojnë se operacioni i policisë ëhstë zhvilluar në zonën e Grevena, aty ku 32 vjeçari shqiptar kishte ngritur kasollen ku mbante sasinë e drogës të ndarë në 256 pako të mbështjella me natriban.

Në kasollen e krijuar prej shqiptarit u gjetën dhe 3 telefona celularë dhe një thikë 20 cm.

Policia greke dyshon se droga e ka prejardhjen nga Shqipëria, ndërkohë pas arrestimit të 32 vjeçarit vazhdojnë hetimet për të zbuluar rrjetin e trafikimit të drogës.

 

Më shumë

spot_img