Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Kapen 23 shqiptarë klandestinë në një jaht nga policia e Hollandës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

23 shqiptarë janë gjetur në një jaht me vela në brigjet e Zeeland, nga policia e Hollandës.

Policia bregdetare së bashku me policinë e doganave kanë ushtruar një kontroll në anije, ku edhe kanë zbuluar shqiptarët.

Në lidhje me këtë janë arrestuar dy persona të moshës 29 dhe 36 vjeç, të cilët akuzohen për kontrabandë njerëzore. Personat në fjalë akuzohen si të përfshirë në organizimin e udhëtimit.

Policia po vijon për hetimin e ngjarjes dhe nëse ka persona të tjerë të përfshirë që ndihmojnë emigrantët e paligjshëm që të futen në vendet e BE në mënyrë klandestine.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img