Hapësire reklamuese

Bota

Kapen 23 shqiptarë klandestinë në një jaht nga policia e Hollandës

Shkruar nga Newsbomb
Kapen 23 shqiptarë klandestinë në një jaht nga policia e

23 shqiptarë janë gjetur në një jaht me vela në brigjet e Zeeland, nga policia e Hollandës.

Policia bregdetare së bashku me policinë e doganave kanë ushtruar një kontroll në anije, ku edhe kanë zbuluar shqiptarët.

Në lidhje me këtë janë arrestuar dy persona të moshës 29 dhe 36 vjeç, të cilët akuzohen për kontrabandë njerëzore. Personat në fjalë akuzohen si të përfshirë në organizimin e udhëtimit.

Policia po vijon për hetimin e ngjarjes dhe nëse ka persona të tjerë të përfshirë që ndihmojnë emigrantët e paligjshëm që të futen në vendet e BE në mënyrë klandestine.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese