Tirana
heavy intensity rain
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
2.1kmh
40 %
Mër
19 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
26 °
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Kapen 200 emigrante në Detin e Zi nga roja bregdetare rumune

Lajme të ngjashëm

Roja bregdetare rumune ka kapur 200 emigrantë në Detin e Zi.

Ata ndodheshin në dy anije, të cilat transportonin ilegalisht emigranët.  Sipas burimeve shtetasit në anije ishin kryesisht iraniane dhe irakiene. Ndërkohë, që njëra nga anijet u dërgua në portin rumun të Mangalias dhe tjetra u mor në ngarkim nga autoritetet turke.

Të dyja anijet që u përdorën për transportimin e emigrantëve ishin anije peshkimi, kanë bërë me dije autoritetet përkatëse. 


Më shumë