Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
33 °
Die
32 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kapen 2.5 tonë drogë në jahtin luksoz, “shkatërrohet” grupi kriminal në Spanjë, në pranga edhe një shqiptar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi e madhe drogë është sekuestruar ditën e sotme në një jaht luksoz nga policia spanjolle në Alicante.

Bëhet me dije se në pranga kanë rënë tre persona, që akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Gjatë kontrollit në jaht u gjetën 2.400 kg hashash. Kanabisi ishte i fsheur në fuçi plastike me naftë, ndërsa një pjesë ishte e paketuar në disa thasë. Gjithsej u sekuestrua 2.5 tonë drogë.

Sipas Guarda Civili, ekziston një rrjet i madh që trafikon lëndë narkotike në Alicante dhe Murcia. Më herët policia ka arrestuar gjashtë anëtarë të kësaj bande nga mosha 25 deri në 69 vjeç, mes tyre edhe një shqiptar, njoftimi për operacionin e zhvilluar është dhënë sot.

Tre nga anëtarët, përfshirë kreun e organizatës, janë dënuar me burg ndërsa tre të tjerët po hetohen në gjendje të lirë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img