Tirana
clear sky
7 ° C
7 °
7 °
70 %
1.5kmh
0 %
Sht
8 °
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

Kapen 11 TON KOKAINË në portin Antwerpen të Belgjikës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sasi e madhe kokaine është sekuestruar në portin Antwerpen të Blegjikës.

Policia vendase bën me dije përmes një njoftimi për shtyp, se në port u sekuestruan plot 11 ton kokainë gjatë një operacioni të zhvilluar në datën 2 prill.

Vlera totate e kokainës në treg shkon në 1.4 miliardë euro. Ky është operacioni i dytë i zhvilluar në pak kohë, pasi vetëm një muaj më parë, po në këtë port u sekuestruan plot 17 ton kokainë.

Hetimet për këtë grup kriminal që sillte drogë në Europë nga Amerika Latine kanë nisur në vitin 2018, ndërsa policia thotë se ka arritur të deshifrojë miliona mesazhe dhe telefonata të koduara të realizuara mes anëtarëve të grupit.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img