Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Kapen 1.5 ton marijuanë, policia italiane arreston dy trafikantët shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

1.5 ton lëndë narkotike e llojit marijuanë është sekuestruar dje në mbrëmje në brigjet italiane, e kapur në një gomone që vinte nga Shqipëria.

Gomonia e mbushur me lëndë narkotike u pikas nga roja bregdetare në zonën e Molisë në provincën e Kampobasos dhe më pas në ndjekje të saj është vënë Guardia Di Finanza. Gjatë këtij operacioni në pranga ranë dy skafistët shqiptarë në moshë të re dhe u sekuestrua droga që vinte nga Shqipëria. 

Ndërkohë dy shqiptarët janë dërguar në burg në Frentano.

Më shumë

spot_img