Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Hën
35 °
Mar
36 °
Mër
36 °
Enj
34 °
Pre
29 °
E hënë, 27 Qershor, 2022
spot_img

Kapele, syze dhe kufje, ky është autori që qëlloi me armë ish-kandidati për kreun e PS-së në Durrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë u shënua ditën e djeshme në Durrës në një lokal, ku mbeti i plagosur ish-kandidati i PS, Ardit Kërtusha.

Kërtusha tha se ai ishte në një lokal në bregdet, kur një person qëlloi drejt tij duke e plagosur në këmbë.

albsig

spring

Më poshtë shihet edhe fotoja e autorit. Kamerat e sigurisë tregojnë se autori është i veshur me bluzë dhe pantallona të shkurtra ndërsa ka të vendosur për mos tu identifikuar, kapele, syze dhe kufje.

Ende nuk dihet identiteti i autorit dje shkaqet për të cilat ka ndodhur ngjarja.

“Nuk ka qenë sherr banal, tentuan të më bënin atentat nga vrasës me pagesë. Personi qëlloi katër herë por iu bllokua pistoleta. Një prej plumbave më kapi në këmbë”, tha Kërtusha për Abc News.

Autori i ngjarjes

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img