Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Kaosi në protestë, Erion Braçe: Kaq dinë dhe kaq bëjnë, ne jemi ndryshe!

spot_img

Lajme të ngjashëm

72b27704832a076bd70ba1ddb8e63a43

Zëvendës kryeministri, Erion Braçe shfaqet kundër mënyrës së protestët së mbajtur në këto 5 ditë në vendin tonë. 

Në një reagim në rrjetet sociale, Braçe shkruan se këto protestuesit kanë fuqi mjaftueshëm për të thyer e shkatërruar dhe të përhapin Covid-19 masivisht.

Më tej, ai shkruan se këto kaq dinë dhe kaq bëjnë, e të tillë do jenë deri sa të shuhen.

Statusi i plotë:

Ja kaq!

Por fuqi e mjaftueshme per:

Te thyer semaforet, shkaterruar tabelat, bere copash stacionet e autobuseve,

djegur koshat e plehrave,

perdorur kriminalisht femijet;

Te perhapur infeksionin edhe me gjere e masivisht ne Tirane, nje qytet qe ka cdo dite mbi 350 te infektuar te rinj,

4, 5, 6 te vdekur nga infeksioni cdo dite!

Keta jane!

Kaq dine te bejne!

Keshtu e kane nisur heret,

te tille do jene deri sa te shuhen!

#NUKJEMINJESOJ #KETASHKATERROJNE #NENDERTOJME #KETADJEGIN #NESHERBEJME

Më shumë

spot_img