Hapësire reklamuese

Politikë

Kaosi në Kuvend, Noka: Këtu s’duhet t’i vësh flakën Kuvendit, por qeverisë

Shkruar nga Newsbomb
Kaosi në Kuvend, Noka: Këtu s’duhet t’i vësh

Deputeti i PD, Flamur Noka ka folur në lidhje me situatën koatike të shkaktuar edhe ditën e sotme në Kuvend.

Ai ka shpejguar se gjatë tensioneve në Kuvend ka dëmtuar dorën, gjë që e ka quajtur “plagët e betejës me horrat e Gardës”.

Në lidhje me një fletë që i vuri flakën në Kuvend, deputeti tha se duhet ti vihet flaka qeverisë dhe jo Parlamentit.

“Këtu nuk duhet t’i vësh flakën Kuvendit, duhet t’ia vësh qeverisë. Në Shqipëri termi zgjedhje nuk ekziston, ekziston termi tender. Ja ku janë plagët e betejës më horrat e gardës. A kanë imunitet deputetët, Shikoni pamjet e sotme dhe shikoni nëse kanë apo jo deputetët imunitet. Mua nuk do kenë shans që të më ndalojnë ashtu, por sot tentuan të na kontrollonin si dele”, u shpreh ai për “ Open”  në “Neës24”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese