Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Kaos në zyrat e gjendjes civile, bllokohet puna prej dy orësh

Lajme të ngjashëm

Kaos në të gjithë territorin e vendit. Prej dy orësh, në zyrat e gjendjes civile nuk punohet, duke i lënë qytetarët në pritje të gjata.

Shkak për këtë situatë kaotike është bërë rënia e sistemit, ndërkohë që autoritetet kanë nisur të marrin masat për rikthimin e sistemit në punë dhe rinisjen e shërbimit.

Kjo situatë është përsëritur edhe pak javë më parë, por defekti u riparua brenda disa orësh.


Më shumë