Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Kaos në tregun e Namazgjasë në Tiranë që në pikë të mëngjesit, irritohen qytetarët, çfarë ka ndodhur?

Lajme të ngjashëm

Prej disa ditësh linja e autobuzave Tiranë- Elbasan ka shkaktuar kaos dhe pakënaqësi tek udhëtarët. Konkurenca ka sjellë dhe përplasje brenda agjencive të udhëtimit që ofrojnë këtë shërbim ka zhvendosur autobuzat me orare dhe vende të ndryshme.

Autobuzët e linjës nga Tirana drejt Elbasanit, ndalesën dhe nisjen e kryejnë tek stacioni i Namazgjasë pranë tregut të madh të fruta perimeve, nga ora 9:00 deri në 12:00. Ndërsa orari i mëngjesit 06:00 dhe 09:00 dhe ai i pasdrekës, autobuzat nisen pranë ish-kinemasë së qytetit.

Kjo rrëmujë e pa shëmbullt bën që qytetarët të irritohen me shoferët dhe fatorinot që ndoshta nuk kanë faj në këtë mes. Ata që gjithmonë e vuajnë janë qytetarët që duhet të lëvizin nga njëri stacion në tjetrin për të kapur oraret e nisjes së autobuzave. Dhe distanca nga njëri stacion në tjetrin është rreth 2 km. / E.M për newsbomb.al


Më shumë