Kaos në Rrugën e Kombit, protestuesit të vendosur: Nuk largohemi

Publikuar tek: aktualitet, më 12:28 31-03-2018 Kaos në Rrugën e Kombit, protestuesit të vendosur: Nuk largohemi

Vijon të jetë e rënduar situata në pikën kufitare të Morinës ku po zhvillhet protesta, kundër taksës për kalim të automjeteve. Protestuesit shprehen të vendosur se nuk do të largohen pa arritur në një marrëveshje, ndonëse janë aty që prej 2 orësh.

Ata janë përplasur me uniformat blu, ndërsa janë plagosur 3 protestues dhe një efektiv policie, të cilët po marrin ndihmë mjekësore.

Protestuesit i kanë vendosur flakën sporteleve ku paguhen taksat, ndërsa situata vijon të jetë e tensionuar.

29695438_2126492810713229_747973983360816866_n.jpg

29695013_2126455487383628_4384740381557592441_n.jpg

 

29572970_2126455750716935_4495407815870246622_n.jpg

 

UUUUU.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrugës së Kombit i del tymi, ‘bie’ taksa e Ramës, ngrihet populli
Rruga e Kombit në flakë, Berisha THIRRJE të fortë kuksianëve: Hidheni mënjanë taksën e Ramës »
Article Logic
Execution time: 0.01764988899231
array(1) { ["section"]=> string(69) "kaos-ne-rrugen-e-kombit-protestuesit-te-vendosur-nuk-largohemi-115168" }