Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Kaos në parlamentin italian, deputetët janë kundër pasaportës jeshile të vaksinimit (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kaosi shpërtheu të enjten brenda Dhomës së Deputetëve Italianë, dhomës së ulët të Parlamentit, kur anëtarët e partisë Vëllezërit e Italisë mbajtën një protestë për pasaportën e vaksinës Green Pass.

Me rastet e përditshme të COVID-19 që po rriten sërish, Italia së shpejti do të kërkojë që njerëzit të kenë marrë të paktën një dozë vaksine, të jenë shëruar nga sëmundja në gjashtë muajt e fundit ose të kenë dëshmi të një testi negativ të kryer në 48 orët e fundit për të hyrë në vendet si palestrat, muzetë dhe restorantet e brendshme në një përpjekje për të shmangur një kthim në bllokimet pandemike shkatërruese për ekonominë.

Duke filluar nga 6 gusht, njerëzit duhet të kenë një Green Pass për të ngrënë në tavolina brenda restoranteve ose kafeneve, për të shkuar në filma, ngjarje sportive, kazino, panaire të qytetit ose vende të tjera të kohës së lirë.

Lideri i Vëllezërve të Italisë Giorgia Meloni është i vaksinuar, por po kundërshton kufizimet për ata që nuk janë të vaksinuar.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img