Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
82 %
1.5kmh
90 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
18 °
Pre
17 °
E hënë, 17 Maj, 2021
spot_img

KAOS në Indi, shënohet numri më i lartë i VIKTIMAVE që nga fillimi i pandemisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

India ka regjistruar numrin më të lartë ditor të vdekjeve nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë, një ditë pasi u bë vendi i parë që regjistroi më shumë se 400,000 raste të reja me Covid-19.

Ministria e Shëndetësisë në Indi ka raportuar se 3,689 njerëz kishin humbur jetën brenda 24 orëve të fundit.

Kryeministri Narendra Modi ka zhvilluar një takim me Ministrinë e Shëndetësisë për të folur mbi situatën që po sundon në vend.

Kujtojmë që India po përballet me një situatë të rëndë nga koronavirusi, ku spitalet janë të mbushuara plot dhe s’ka më vende për të trajtuar të sëmurët e tjerë.

India ka regjistruar më shumë se 19 milion raste të koronavirusit, vendi i dyti pas  SHBA.  Gjithashtu më shumë se 215,000 persona kën humbur jetën nga Covid-19.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img