Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Kantautori Kujtim Prodani humbi jetën nga Covid, Elton Deda i prekur: Jam i tronditur, ishte një njeri i bardhë pa asnjë të keqe

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

82943e1d7f856d2ff9475d33c4015b1d

Ka humbur jetën në moshën 57-vjeçare për shkak të Covid-19  kantautori i njohur Kujtim Prodani. Ai prej disa ditësh luftonte me virusin vdekjeprurës dhe nuk ka mundur ta fitojë këtë betejë.

Reagimet kanë qenë të menjëhershme në rrejetet sociale për humbjen e artistit, ku shumë kanë qenë të shokuar nga ky lajm dhe nuk kanë mundur ta besojnë.

Për vdekjen e mikut të ngushtë ka folur edhe këngëtari Elton Deda. Në një intervistë telefonike ai ka treguar se për herë të fundit Prodanin e kishte takuar para një muaji.

Deda tha se ai ishte shumë aktriv dhe sportiv.

“Lajmin e  mësova para 10 minutash. Jam i tronditur. Ka qenë qytetari, njeri i bardhë njeri pas asnjë të keqe. Dëshira e tij ishte të lunate muzikë. Unë e kam pasur shok të vjetër. Është e pabesueshme dhe e frikshme për mua. Para një muaj e kam takuar, Kujtimin, isha në një tavolin dhe ai kishte një veçanti i pëlqente vetmia dhe vetëm na përshëndeti. Ishte shumë mirë merreshe me sport, bënte vrap, na përshëndeti dhe ne e ftuam të ulej. Kjo ka qenë hera e fundit kur e kam takuar,” ka treguar Deda.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img